(video) Cele importante meciuri ale zilei de sâmbătă. Care sunt rezultatele

P171028-106-Liverpool_Huddersfield-e1509207320124-600×401

Pe 28 octombrie s-au jucat majoritatea meciurilor din top campionatele Europei. Echipa #diez a ales cele mai importante din ele și vă prezintă scorurile și reluările duelilor.

FC Barcelona s-a impune la Bilbao, scor 2-0, prin golurile marcate de Leo Messi şi Paulinho. Catalanii îşi consolidează avantajul în fruntea La Liga, având 28 de puncte după primele zece etape, patru peste Valencia şi opt peste Real Madrid.

Juve a bătut-o pe AC Milan cu dubla lui Higuain (23′, 63′). Pentru Milan, actualul sezon rămâne unul foarte slab, cu doar 16 puncte acumulate în 11 etape, după ce în vară au fost făcute investiții de aproximativ 200 de milioane de euro.

Liverpool obţine victoria contra lui Huddersfield, scor 3-0, toate golurile fiind marcate în repriza a doua: Sturridge, Firmino şi Wijnaldum

Manchester United obține o victorie dificilă pe teren propriu împotriva celor de la Tottenham. Singurul gol a fost înscris în minutul 81 de atacantul francez Martial

Bayern Munchen a revenit pe prima poziție în Bndesliga în urma victoriei cu 2-0 RB Leipzig. Golurile le-au marcat James Rodriguez și Lewandowski