(video) Chelsea fără probleme a trecut de Everton în optimile Cupei Ligii Angliei. Vezi cum s-au încheiat celelalte meciuri

249168

Runda optimilor de finală din Cupa Ligii Angliei dintre Chelsea și Everton s-a încheiat cu scor 2-1 în favoarea londonezilor.

Pentru Chelsea au marcat fundașul german Antonio Rudiger, în minutul 26, iar spre sfârșitul duelului, brazilianul Wilian a înscris al doilea gol pentru echipa gazdă. Peste un minut, atacantul „Caramelelor” a înscris gol care nimic nu mai valora. Așadar, Chelsea a învins cu 2-1 și se îndreaptă spre primul trofeu din acest sezon.

Tot ieri, 25 octombrie, una dintre favoritele turneului Tottenham a pierdut pe teren propriu 2-3 în fața lui West Ham United. Pentru echipa gazdă au marcat Mussa Sissoko în minutul 6′ și Dele Alli în minutul 36′. Pentru West Ham în al doilea taim au înscris André Ayew o dublă în minutele 55′ și 60′, iar punctul l-a pus Ogbinna în minutul 70′.

Pe 24 octombrie s-au desfășurat și alte meciuri din cadrul optimilor Cupei Ligii Angliei, iată care sunt scorurile:

#Bournemouth 3–1 Middlesbrough

#Arsenal 2–1 Norwich

#Bristol 4–1 Crystal Palace

#Leicester City 3–1 Leeds United

#Swansea City 0–2 Manchester United

#Manchester City 0–0 Wolverhampton (penalty 4-1)