După câteva ocazii de a marca în poarta lui Heinz Lindner, tricolorii au suferit o înfrângere pe teren propriu

22361392_1634886359910813_332944417_n

Naționala Moldovei la fotbal pierdut pe teren propriu meciul împotriva echipi Austriei. Tricolorii au cedat pe teren propriu cu scorul de 0-1, acest meci fiind și ultimul meci din preliminariile campionatului mondial de fotbal.

Austria a ținut mai bine de minge pe parcursul meciului, dar și Moldova a avut ocazii de a marca în poartă lui Heinz Lindner.

Din minutul 55 al partidei, naționala Moldovei a jucat în 10, după ce Artur Ioniță primit cel de al doilea cartonaș galben. Golul victoriei, dar si unicul gol al partidei a fost marcat de către Louis Schaub, în minutul 69.

Acesta a fost ultimul meci a lui Marcel Koller ca antrenor principal al naționalei Austriei.