(VIDEO) Real Madrid, la abia prima victorie pe teren propriu în acest sezon

Real Madrid rămâne la șapte puncte de liderul Barcelona, după ce a trecut pe teren propriu de Espanyol, cu 3-0, în abia prima victorie pe teren propriu din acest sezon.

Deschiderea scorului a venit după jumătate de oră de joc – Isco a transformat în gol pasa venită de la Cristiano Ronaldo, în minutul 30.

Portughezul a încercat să înscrie și el, însă același Pau Lopez a intervenit salvator, în minutul 33.

Catalanii puteau egala în partea secundă – Nacho a evitat golul, la eroarea lui Sergio Ramos, din minutul 70.

Real a închis definitiv partida peste câteva zeci de secunde – tripleta ofensivă Ronaldo – Asensio – Isco a colaborat pentru reusita de 2-0.

După 17 etape, Real are 15 puncte, fiind pe locul 5 în clasament, la 7 lungimi față de liderul FC Barcelona.