(video) Meci tensionat dintre Chelsea și Manchester City. Kevin De Bruyne a marcat singurul gol în poarta fostei echipe

skysports-kevin-de-bruyne-manchester-city-football_3910300

În etapa a 7 din Premier League, Chelsea Londra a pierdut meciul cu Manchester City scor de 0-1. Golul a fost marcat de Kevin De Bruyne, fostul mijlocaș al lui Chelsea.

Meciul a fost tensionat, ambele echipe jucau atent, se străduiau să fie omniprezenți pe fiecare centimetru de gazon. În prima repriză, londonezii l-au pierdut pe Morata, acesta a fost nevoit să părăsească meciul, în minutul 35, din cauza accidentării.

Ambele echipe au avut momente sigure să înscrie gol, însă norocoși au fost cei din Manchester City. În minutul 67, mijlocașul belgian Kevin De Bruyne a marcat fostei echipe singurul gol din partidă.

Datorită acestei victorii dificile, jucătorii lui Pep Guardiola continuă să fie în topul clasamentului, împărțind prima poziție cu rivalii săi din Manchester United. Chelsea după a doua înfrângere din sezon a coborât pe locul 4 și se află la 6 puncte distanță de prima poziție.