(VIDEO) Un jucător al lui Levante a marcat cel mai frumos gol al startului de sezon din Spania

Levante a câştigat cu 3-0 partida jucată pe teren propriu aseară cu Real Sociedad, iar spectatorii au putut asista la o execuţie de senzaţie a lui Chema Rodriguez, venită în minutul 45.

Jucătorul în vârstă de 25 de ani a prins un şut de senzaţie din marginea careului mare, lăsându-l fără replică pe Rulli.

Trupa din Valencia a marcat după pauză alte două goluri, prin Morales şi Bardhi, egalând-o astfel în clasament chiar pe Sociedad. Fiecare echipă are câte nouă puncte după cinci etape.

Interesant este că Levante n-a pierdut niciun joc până acum, în condiţiile unui program dificil, în care a întâlnit Villarreal, Real Madrid sau Valencia.