(VIDEO) Probleme pentru Barcelona: Victorie grea cu Getafe și Dembele grav accidentat

FC Barcelona s-a impus sâmbătă în deplasarea cu Getafe, scor 2:1, după ce a fost condusă și cel mai scump jucător din istoria clubului catalan, Dembele, s-a accidentat în prima repriză.

Fotbalistul pentru care Barcelona a plătit 108 milioane de euro a rezistat doar 29 de minute în meciul de campionat cu Getafe. Dembele a suferit o ruptură musculară, din primele informaţii, şi ar urma să lipsească de pe teren minimum trei săptămâni.

11 minute mai târziu Shibasaki a deschis scorul, stabilind și rezultatul la pauză.

Două rezerve, Denis Suarez și brazilianului nou-venit Paulinho, au întors scorul pentru catalani, care au maximum de puncte după 4 etape în Primera.