(video) Ronaldo a înregistrat încă un record inedit în Liga Campionilor. Are cea mai bună performanță din istoria competiției

cristiano-ronaldo-real-madrid-bayern-munich-ucl-18042017_1iie1fj0jf7qk1gokux9i21ra0

Portughezul Cristiano Ronaldo este unicul jucător care a marcat cele mai multe duble în UEFA Champions League. Atacantul lui Real Madrid a înscris două goluri în poarta celor de la APOEL Nicosia.

Cristiano Ronaldo a devenit jucătorul cu cele mai multe duble în UEFA Champions League. Fotbalistul de 32 de ani a înscris deja 30 de duble în carieră.

Ronaldo a deschis scorul în minutul 12 al partidei cu APOEL Nicosia şi a dublat avantajul “galacticilor”, din penalty. Scorul final (3-0) a fost stabilit de fundaşul Sergio Ramos (minutul 61).

Amintim că Ronaldo mai deține încă un record, este singurul fotbalist care a înscris peste 100 de goluri în Champions League, respectiv 107, în timp ce Messi are 96 de goluri.