(VIDEO) Surpriză în Italia: Inter s-a impus clar la Roma

Inter merge perfect în noul sezon. După 3-0 în prima etapă cu Fiorentina, milanezii au marcat de trei ori şi in deplasare, cu Roma.

Giallorossii au început perfect partida şi Dzeko a făcut 1-0 la capătul primului sfert de ora (15). Jucătorii lui Spaletti au reacţionat abia după pauză: la jumătatea reprizei secunde, golgheterul Icardi a egalat la 1 (67).

Căpitanul nerrazurrilor a facut dubla peste zece minute şi i-a dus pe oaspeţi în avantaj, la o acţiune creată de Perisic (77).

Tot croatul dorit de Mourinho la Manchester United a fost şi la originea ultimului gol al partidei. Matias Vecino a stabilit scorul final, 3-1 în favoarea lui Inter, prima victorie din campionat a milanezilor în faţa Romei, în deplasare, după 9 ani (87).