(VIDEO) PSG a obținut a 4-a victorie în campionat; Ce a făcut Neymar

PSG a ajuns la al patrulea succes din tot atâtea etape etape din Ligue 1 – a învins cu 3-0 pe Saint-Etienne.

Edinson Cavani a confirmat repede faptul că verzii reprezintă una din victimele sale preferate. Lansat de Neymar, uruguayanul a scos penalty-ul pe care tot el l-a transformat în minutul 19. A fost al șaselea gol marcat de Cavani împotriva lui Saint-Etienne în nouă întâlniri.

Neînvinsă acasă de 25 de partide de campionat, trupa lui Unai Emery și-a dublat avantajul dupa pauză, când Marquinhos a deviat mingea spre Thiago Motta la lovitura libera executată de Neymar, în minutul 51.

Oaspeții au au scăpat apoi cu fața curată la lovitura liberă executată de Di Maria care a nimerit bara, în minutul 66.

Pe final, El Matador Cavani a închis tabela la 3-0 cu un gol marcat cu călcâiul, în minutul 89 și PSG are punctaj maxim după 4 etape.