Aaron Cook a cucerit medalia de argint la Grand Prix-ul de taekwondo de la Moscova

cook_2

Luptătorul Aaron Cook a ocupat locul doi la Grand Prix-ul de taekwondo de la Moscova. Britanicul naturalizat a cucerit medalia de argint în categoria de greutate 80 de kilograme.

Până a ajunge în finală, Cook i-a învins pe adversarii din Statele Unite ale Americii, Croaţia şi Coreea de Sud.  În ultimul act, sportivul de 26 de ani a cedat cu 25-36 în faţa reprezentantului gazdelor, rusul Anton Kotkov.

Aaron Cook reprezintă Moldova din 2015. Anul curent, el a devenit pentru a doua oară consecutiv medaliat cu bronz la Campionatul Mondial.