(VIDEO) Spectacol în Supercupa Germaniei; Bayern câștigă trofeul după un meci plin de dramatism

Bayern Munchen a câştigat Supercupa Germaniei, după ce a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 5-4 la loviturile de departajare, formaţia Borussia Dortmund.

Bayern, câștigătoarea campionatului, a fost dominată de Dortmund, câștigătoarea Cupei, reușind să egaleze spre finalul meciului, ajutată de un autogol al portarului lui BVB, Burki.

Pulisic deschisese scorul în minutul 12, Lewandowski egalase 7 minute mai târziu, iar Aubameyang a făcut 2:1 în minutul 71.

La loviturile de departajare Rode și Bartra au ratat pentru Dortmund, iar la Bayern nu a înscris doar Kimmich. A fost al 6-lea trofeu pentru Bayern, câștigat de această dată chiar pe terenul lui Dortmund.