Ce s-a întâmplat în vestiarul lui Juventus la pauza meciului cu Real; Tensiuni mari

Juventus a „căzut” inexplicabil în repriza secundă a finalei Ligii Campionilor cu Real Madrid, în care a primit trei goluri şi nu a marcat niciunul, iar presa italiană pune acest lucru şi pe seama tensiunii din vestiarul torinezilor de la pauză.

La Stampa a aflat de problemele dintre jucătorii lui Massimiliano Allegri, din pauza partidei de la Cardiff.

Leonardo Bonucci ar fi fost cel care a stricat atmosfera: i-ar fi reproşat lui Paulo Dybala că se menajează după ce a primit un cartonaş galben şi i-ar fi strigat acestuia să se trezească.

Nici colegul din defensivă, Andrea Barzagli, nu a scăpat de furia lui Bonucci, care a acuzat că Marcelo creează multe problemele în flancul drept al apărării, unde se afla Barzagli.

Acesta nu i-a rămas însă dator şi l-a acuzat pe Bonucci că are partea lui de vină la golul de 1-0 pentru Real, marcat de Cristiano Ronaldo, când ar fi trebuit să „pună piciorul pentru a-l bloca” pe portughez.

După 1-1 la pauză, Real Madrid s-a dezlănţuit în partea a doua a finalei Ligii Campionilor şi a învins-o pe Juventus cu un categoric 4-1.