(VIDEO) CM 2018: Spectacol și goluri superbe în Anglia – Scoția

Reprezentativa Angliei a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 2-2, cu selecţionata Scoţiei, într-un meci din grupa F de calificare la Cupa Mondială din 2018, în care englezii au condus cu 1-0, iar spre final scoţienii au înscris de două ori şi oaspeţii au reuşit să obţină un punct in extremis, datorită unui gol marcat de Harry Kane ’90+3.

Anglia a deschis scorul în minutul 70, prin Oxlade-Chamberlain, dar scoțienii au revenit extraordinar, marcând în minutele 77 și 90, prin Griffiths, în urma unor lovituri libere.

Harry Kane a adus egalul în ultimul minut al prelungirilor și păstrează Anglia pe prima poziție a clasamentului grupei, cu 14 puncte, în timp ce Scoția, cu 8, rămâne pe 4.

Tot în grupa F, Slovenia a învins Malta cu scorul de 2-0, golurile fiind marcate de Ilicici ’45+2 şi Novakovici ’84.