(VIDEO) Barcelona face spectacol cu Villareal și se menține în lupta pentru titlu

FC Barcelona a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (2-1), formaţia Villarreal, într-un meci din etapa a XXXVI-a şi a urcat pe primul loc în clasamentul campionatului spaniol.

Catalanii au deschis scorul în minutul 21, prin Neymar, dar peste 20 de minute s-au văzut egalați, golgheterul „submarinului galben” Bakambu înscriind. La pauză a fost 2:1, Messi marcând și el al 34-lea său gol din acest sezon la ultima fază.

După pauză gazdele au dominat clar și au mai marcat de 2 ori, prin Suarez și același Messi, din penalty.

În urma acestui rezultat, Barcelona a ajuns la 84 de puncte, cu 3 mai multe decât Real, care are două meciuri în minus.