(VIDEO) Golul anului în Anglia; Reușită senzațională a lui Can

FC Liverpool s-a impus luni, în deplasarea de la Watford, cu scorul de 1:0, printr-un gol senzațional marcat de germanul Emre Can.

Reușita turcului născut în Germania poate concura fără probleme la titlul de golul sezonului în Premier League, mai ales că a venit în etapa a 35-a.

Can a marcat în prelungirile primei reprize, cu o foarfecă senzațională, din paza brazilianului Lucas Leiva.

A fost singurul gol al unui meci care a adus 3 puncte foarte importante pe Liverpool, care luptă pentru un loc de Liga Campionilor. În urma acestui rezultat, „cormoranii” au ajuns la 69 de puncte, cu trei peste Manchester City (locul 4 și un meci mai puțin), patru peste Manchester United (locul 5 și un meci mai puțin) și nouă peste Arsenal (locul 6 și două meciuri mai puțin).