(VIDEO) Surpriză uriașă în Spania: Barcelona, învinsă de o echipă care luptă la retrogradare

FC Barcelona a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), de formaţia Deportivo La Coruna, într-un meci din etapa a XXVII-a a campionatului Spaniei, pierzând puncte importante în lupta pentru titlu.

Chiar în săptămână în care reușise revenirea de senzație în meciul cu Paris Saint Germain, din optimile Ligii Campionilor, Barcelona, fără Neymar, a dezamăgit crunt.

Joselu, înlocuitorul titularului Florin Andone, care a fost suspendat pentru acest meci din cauza cumulului de cartonașe galbene, a deschis scorul cu cinci minute înainte de finalul primei reprize.

Chiar la reluare, uruguayanul Luis Suarez a restabilit egalitatea. Luis Enrique a mutat cu Iniesta și Rakitic, însă fără efect pe tabela de marcaj. Mai mult, a marcat Deportivo, prin Bergantinos, în urma unui corner, cu un sfert e oră înainte de final.

În urma acestui rezultat, Barcelona rămâne cu 60 de puncte, unul peste Real, dar și cu 2 meciuri în plus. Deportivo, cu 27 de puncte, a urcat pe locul 15.