Manchester City s-a calificat în semifinalele Cupei Angliei, după 2-0 cu Middlesbrough

Manchester City s-a calificat, sâmbătă, în semifinalele Cupei Angliei, după ce a învins, în deplasare, Middlesbrough, cu scorul de 2-0, în sferturile de finală ale competiţiei.

David Silva şi Sergio Aguero, ultimul din pasa lui Leroy Sane, au marcat golurile formaţiei pregătite de Josep Guardiola, în minutele 3, respectiv 67, conform Mediafax.

Middlesbrough: Guzan – Barragan, Espinosa (Fry 50′), Gibson, Fabio – de Roon, Clayton, Leadbitter (G. Ramirez 66′) – Traore, Gestede (Negredo 26′), Stuani. Antrenor: Aitor Karanka.

Manchester City: Bravo – Zabaleta, Stones, Otamendi, Clichy – Toure (Fernando 86′) – Sterling, De Bruyne, D. Silva, Sane (Nolito 70′) – Aguero (Iheanacho 90+1′). Antrenor: Josep Guardiola.

Într-un alt meci programat sâmbătă în Cupa Angliei, Arsenal va întâlni, de la 19:30, Lincoln City, formaţie care evoluează în liga a patra. Tottenham – Millwall şi Manchester United – Chelsea, fixate pe 12, respectiv 13 martie, sunt ultimele două partide din sferturile de finală.