(VIDEO) Liga Campionilor: Real și Bayern repetă scorurile categorice din tur și se califică în sferturi

Real Madrid și Bayern Munchen sunt primele echipe calificate în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce s-au impus marți, cu aceleași scoruri ca și în tur, în fața lui Napoli respectiv Arsenal Londra.

Real Madrid a avut emoții în prima repriză la Napoli, pe care a încheiat-o fiind condusă cu 1:0, după golul belgianului Mertens.

Emoțiile au fost spulberate însă în primele 15 minute din mitanul secund, când Ramos a speculat două cornere și i-a adus pe madrileni în avantaj. Pe final a marcat și Morata, calificându-i pe madrileni cu 6:2 la general.

Arsenal Londra a repetat umilința din tur și pe teren propriu, chiar dacă la fel ca la Munchen, a început meciul foarte bine, chiar deschizând scorul prin Walcott.

Orice șansă a „tunarilor” s-a spulberat în minutul 53, când Koscielny a fost eliminat pentru un fault în careu, iar Lewandowski a transformat penalty-ul. Robben, Douglas Costa și Vidal, cu o dublă, au marcat până la final, repetând scorul din tur.