(VIDEO) Real, fără Bale și Ronaldo, se impune clar la Eibar

Echipa Real Madrid a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 4-1 (3-0), formaţia Eibar, într-un meci din etapa a XXVI-a şi a urcat pe primul loc în clasamentul campionatului spaniol, chiar dacă a jucat fără Ronaldo și Bale.

Fără gol în campionat de aproape două luni, Karim Benzema a deschis scorul pentru gruparea blanco. Atacantul francez a mai înscris o dată, din centrarea lui James Rodrigues. În minutul 29, cei doi au schimbat rolurile. Columbianul a punctat, iar Benzema a pasat decisiv.

James putea reuşi dubla în repriza secundă, dacă bara nu se opunea. Totuşi, Asensio a fost pe fază şi a dus scorul la 4-0. Cu 10 reușite în ultimele trei meciuri de acasă, Eibar a marcat golul de onoare prin Ruben Pena.

Real s-a impus cu 4-1 şi a răzbunat pasul greşit din tur, când adversarii au plecat cu un punct de pe Santiago Bernabeu.