(VIDEO) Liga Campionilor: Victorii pentru Sevilla și Juventus

Echipa italiană Juventus Torino a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-0, formaţia portugheză FC Porto, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor, în timp ce spaniolii de la FC Sevilla a trecut, pe teren propriu, de englezii de la Leicester City, scor 2-1.

Juventus a dominat categoric partida de la Porto, profitând de o gafă uriașă a lui Telles, care a luat 2 galbene într-un minut și a fost eliminat în minutul 20.

Golurile campioanei Italiei au venit pe final și au fost marcate de Pjaca și Dani Alves.

La Sevilla, gazdele au dominat clar meciul, ratând un penalty în minutul 14 și marcând prin Sarabia și Correea. Leicester a înscris pe final prin Vardy și reușește să-și mențină șansele pentru retur.