(VIDEO) Surpriză mare în Spania: Real pierde în fața Valenciei

Surpriză mare miercuri, la Valencia, într-un meci restanță din campionatul Spaniei. Gazdele s-au impus cu scorul de 2:1 în fața celor de la Real Madrid și au relansat lupta pentru titlu.

Partida a fost tranșată practic în primele 10 minute, când gazdele au marcat de două ori. Mai întâi italianul Zaza a marcat un eurogol, iar 4 minute mai târziu Orellana a majorat avantajul.

Ronaldo a marcat pe finalul primei reprize cu o lovitură de cap superbă. Acesta a fost ultimul gol al meciului, în pofida mai multor ocazii de ambele părți în repriza secundă, fiecare dintre echipe având și câte cel puțin un penalty neacordat.

Aceasta a fost a doua înfrângere a Realului în campionat, care rămâne la doar un punct în fața Barcelonei, dar și cu un meci în minus. Valencia a obținut trei puncte vitale în lupta pentru evitarea retrogradării.