(VIDEO) Liga Campionilor: Bayern umilește Arsenal, Real învinge clar pe Napoli

Meciuri spectaculoase și goluri superbe miercuri, în optimile de finală ale Ligii Campionilor. Bayern Munchen și-a asigurat calificarea încă din tur, învingând cu 5:1 pe Arsenal, în timp ce Real a avut emoții pe „Bernabeu”, cu Napoli, dar s-a impus cu 3:1 până la urmă.

La Munchen am avut parte de două reprize total diferite. Prima a fost foarte echilibrată, cu un gol superb al lui Robben în minutul 11 și cu un gol egalizator al lui Sanchez, în timp ce mitanul secund a dominat categoric de gazde, care au mai marcat de 4 ori.

Bayern Munchen – Arsenal 5-1
Au marcat: Robben ’11, Lewandowski ’53, Thiago Alcantara ’56, ’63, Muller ’88 / Sanchez ’30

La Madrid Insigne a marcat un gol fabulos în minutul 8, dar gazdele au revenit și au egalat până la pauză, prin Benzema. Kroos și Casemiro au marcat și ei două goluri foarte frumoase în repriza secundă și au asigurat o deplasare fără prea mari emoții pentru deținătoarea trofeului.