(VIDEO) Chelsea se impune în derby-ul cu Arsenal; Gol senzațional al lui Hazard

Echipa Chelsea Londra a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), formaţia Arsenal Londra, în primul meci din etapa a XXIV-a şi s-a distanţa la 12 puncte în fruntea clasamentului campionatului englez.

Omul derby-ului a fost belgianul Eden Hazard, care a marcat un gol excepțional în minutul 53, printr-o fază individuală începută de la mijlocul terenului. A fost golul de 2:0, după ce Marcos Alonso marcase în minutul 13.

Fabregas în minutul 85 a profitat de o gafă uriașă a lui Cech, făcând 3:0, în timp ce golul de onoare al oaspeților a fost înscris de Giroud, în prelungiri.

În urma acestui rezultat, Chelsea are 12 puncte peste Arsenal și Tottenham. Spurs are însă un meci în minus.