(VIDEO) Surpriză uriașă în Cupa Spaniei; Real, învinsă pe teren propriu

Echipa Real Madrid a fost învinsă pe teren propriu, cu 2-1, de formația Celta Vigo, într-o partidă din cadrul primei manșe a sferturilor de finală ale Cupei Spaniei, disputată miercuri seara.

Oaspeții s-au impus grație golurilor marcate de Iago Aspas (min. 64) și Jonny Castro (min. 70), în timp ce pentru madrileni a înscris Marcelo (min. 69).

Real Madrid a suferit, astfel, al doilea eșec consecutiv după o serie de 40 de meciuri fără înfrângere. Duminică, elevii lui Zinedine Zidane s-au înclinat cu același scor în partida disputată în deplasare cu FC Sevilla, în Primera Divison.

Într-un alt meci din turul sferturilor de finală ale Cupei Spaniei, Alaves s-a impus cu 2-0 pe terenul formației de ligă secundă Alcorcon, prin „dubla” lui Ibai Gomez din finalul jocului (min. 90 și 90+4).

Joi sunt programate ultimele două jocuri din această fază a competiției: Atletico Madrid — Eibar și Real Sociedad — FC Barcelona.