CSKA Moscova şi Fenerbahce au făcut spectacol, în reeditarea finalei Euroligii din sezonul trecut. Ruşii au început mai bine partida, iar la pauza mare conduceau cu 41-36.

Fener a reechilibrat jocul şi a câştigat următoarele două sferturi. Bobby Dixon a egalat dintr-o "liberă", cu 15 secunde înainte de finalul timpului regulamentar, şi a trimis partida în overtime.

CSKA nu a punctat deloc în primele trei minute din cele cinci suplimentare, iar Fener s-a impus cu 95-79.

Bobby Dixon a fost cel mai bun marcator al turcilor, cu 25 de puncte, în timp ce Milos Teodosic a reuşit 21 de puncte pentru ruşi.

A fost a doua înfrângere suferită de campioana Europei, în cele 13 meciuri jucate în acest sezon al competiţiei pe care a câştigat-o în stagiunea precedentă.