(VIDEO) Egal spectaculos în derby-ul AC Milan – Inter

Milan a scăpat printre degete victoria în Derby della Madonnina, cu Inter, într-o partidă pe care a controlat-o.

Pe San Siro, Inter a ratat prima ocazie prin Perisic. Chiar înaintea pauzei, Suso a deschis scorul cu un şut perfect.

Nerazzurii au egalat în partea secundă tot cu o execuţie spectaculoasă. Şutul lui Candreva l-a lăsat fără replică pe Donnarumma.

Trupa lui Vincenzo Montella a revenit în avantaj graţie aceluiaşi Suso, aflat la al patrulea gol stagional. Perisic a trecut din nou pe lângă gol, însă nu a mai iertat în prelungiri.

Croatul a salvat-o de la înfrângere pe Inter, iar derby-ul oraşului Milano s-a terminat 2-2. Cu acest punct, rossonerii au ajuns la şapte puncte în spatele liderului Juventus, în timp ce Inter a urcat pe locul 9.