Pe locul 4 în La Liga, ”submarinul galben" a început ca din tun meciul de pe Arena Naţională. Rafael Borre l-a depăşit pe Toşca şi a trimis mingea printre picioarele lui Niţă. Avantajul spaniolilor a rezistat 11 minute. Fernandez a gafat la centrarea lui De Amorim, iar Sulley Muniru a restabilit egalitatea.

După pauză putea înscrie şi brazilianul. Transversala s-a opus la execuţia de senzaţie a mijlocaşului de 24 de ani. Roş-albaştrii au continuat să atace şi puteau primi penalty. În încercarea de a-l opri pe acelaşi De Amorim, Rukavina a făcut henţ în careu, nesancţionat de arbitrul Aranovskiy.

În prelungiri, Jakolis le-a dat mari emoţii fundaşilor adverşi, iar Niţă a scos de sub bară lovitura liberă executată de Jose Angel. Tabela nu s-a modificat şi Steaua a remizat, 1-1, cu Villarreal.

În celălalt meci din grupă, FC Zurich a câştigat cu 2-1 cu Osmanlispor. Cu un singur punct, Steaua este ultima în clasament.