(VIDEO) Europa League: Steaua a făcut un egal spectaculos cu Villareal

Steaua București a încheiat la egalitate, scor 1:1, joi, pe teren propriu, în fața echipei spaniole Villareal, într-un meci din etapa a doua a Ligii Europa.

Meciul a fost unul spectaculos și echilibrat, cele două echipe, pe lângă golurile marcate, creându-și alte numeroase ocazii de gol.

Columbianul Borre a deschis scorul în minutul 9, iar Muniru a egalat 11 minute mai târziu, stabilind scorul final, chiar dacă cele două formații și-au creat ulterior mai multe ocazii.

Într-un alt meci din Grupa L, FC Zurich, echipă din liga a 2-a elvețiană, s-a impus cu 2:1, pe teren propriu, în fașa celor de la Osmanlispor.

După 2 etape, Villareal conduce grupa cu 4 puncte, Osmanlispor și Zurich au câte 3, iar Steaua unu.