(VIDEO) Surpriză uriașă în Liga Europa: Man Utd, învinsă în Danemarca

Perioada extrem de slabă prin care trece Manchester United continuă. Echipa lui Louis van Gaal a fost învinsă joi, în șaisprezecimile UEFA Europa League, în Danemarca, de FC Midtjylland.

„Diavolii Roșii”, eliminați rușinos din Champions League, au pierdut cu 2:1, după ce au deschis scorul în minutul 34, prin Depay. Până la pauză a fost 1:1, Sosa reușind egalarea (44).

În minutul 77 Onuachu a marcat golul ce a furnizat marea surpriză a serii și care face returul din Anglia unul foarte interesant.

Joi, de la ora 20:00, s-au disputat și alte partide în această competiție:

Borussia Dortmund (Germania) – FC Porto (Portugalia) 2-0 (L. Piszczek 6, M. Reus 71)

Fiorentina (Italia) – Tottenham Hotspur (Anglia) 1-1 (F. Bernardeschi 59 / N. Chadli 37-penalty)

Anderlecht Bruxelles (Belgia) – Olympiakos Pireu (Grecia) 1-0 (K. Mbodji 68)

Sevilla (Spania) – Molde (Norvegia) 3-0 (F. Llorente 35, 49, K. Gameiro 72)

Villarreal (Spania) – Napoli (Italia) 1-0 (D. Suarez 82)

St. Etienne (Franţa) – FC Basel (Elveţia) 3-2 (M. Sall 9, R. Cohade 39, J. Bahebeck 77 / W. Samuel 44, M. Janko 54-penalty)